PŚ w Salt Lake City: Za nami kolejne starty w łyżwiarstwie szybkim

08:35, 09.12.2017 Anna Felska

Za nami pierwszy dzień wyścigów łyżwiarzy szybkich na torze w Salt Lake City. Polacy niestety nie byli w czołówce.

Podczas wyścigu kobiet w dywizji A na 500 metrów najlepsza okazała się Nao Kodaira z czasem wynoszącym 36.50 sekund. Druga była Sang-Hwa Lee, a trzecia Arisa Go. Z kolei w grupie B triumfowała Judith Dannhauer, która metę przekroczyła z czasem 37.95 sekund. Drugie miejsce należało do Yu-Ting Huang i trzecie do Seung-Hi Park. W tej dywizji startowała również Kaja Ziomek (39.35 s), która ostatecznie została sklasyfikowana na pozycji 22.

Pełne wyniki kobiet na 500 metrów - grupa A

Pełne wyniki kobiet na 500 metrów - grupa B

W biegu drużynowym kobiet pierwszą lokatę zajęła reprezentacja Japonii z czasem wynoszącym 2:50.87. Polska uplasowała się na miejscu 8. W przypadku panów najlepszy czas (3:36.44) uzyskała drużyna pochodząca z Kanady. Panowie z Polski zostali sklasyfikowani na tej samej lokacie, co nasze reprezentantki, czyli na pozycji 8.

Pełne wyniki konkursu drużynowego kobiet

Pełne wyniki konkursu drużynowego mężczyzn

W grupie pierwszej podczas półfinału pań triumf odniosła Elena Moeller Rigas, która metę przekroczyła z czasem wynoszącym 8:44.80. Druga była Dan Guo, a trzecia Saskia Alusalu. Magdalena Czyszczoń (8:47.01) zajęła pozycję 14. Natomiast w grupie drugiej zwycięstwo odniosła Francesca Lollobrigida z czasem 8:30.93. Za nią na mecie pojawiła się Dan Li oraz Nikola Zdrahalova. Jedyna Polka w tej grupie - Luiza Złotkowska (8:31.05) była 9.

Pełne wyniki półfinału kobiet - grupa pierwsza

Pełne wyniki półfinału kobiet - grupa druga

U mężczyzn również odbyły się wyścigi na 500 metrów. W grupie A zwycięstwo powędrowało w ręce Alexa Boisverta-Lacroix. Czas Kanadyjczyka wyniósł 34.15 sekund. Drugi wynik osiągnął Mika Poutala, a trzeci Ronald Mulder. Artur Waś (34.67) uplasował się na lokacie 17. W dywizji B pierwszy był Alexey Yesin (34.52 s). Za nim na mecie pojawili się: Joji Kato (34.55 s) oraz Tae-Yun Kim (34.66 s). Najlepiej z Polaków wypadł Artur Nogal (34.96 s), który znalazł się na miejscu 12. Piotr Michalski był 13, Sebastian Kłosiński został sklasyfikowany na pozycji 17.

Pełne wyniki mężczyzn na 500 metrów - grupa A

Pełne wyniki mężczyzn na 500 metrów - grupa B

Podczas półfinału panów w grupie pierwszej najlepszy okazał się Shota Nakamura (7:35.15). Startujący w tym gronie Konrad Niedźwiedzki został sklasyfikowany na lokacie 20. W grupie drugiej zwycięstwo odniósł Ruslan Zakharov (7:49.17). Roland Cieślak ostatecznie był 12.