PŚ w Salt Lake City: Dobre występy Polaków

12:18, 10.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 21:26, 10.01.2018

Za nami drugi dzień rywalizacji łyżwiarzy szybkich na torze w Salt Lake City. Tym razem Polacy zaprezentowali się znacznie lepiej.

Podczas wyścigu pań na 500 metrów w dywizji A najlepiej zaprezentowała się Nao Kodaira (36.54 s). Druga była Sang-Hwa Lee,a trzecia Arisa Go. Natomiast zwycięstwo w grupie B należało do Hyun-Yung Kim (37.66 s). W tej grupie startowała również reprezentantka Polski - Natalia Czerwonka (38.84 s), która uplasowała się na pozycji 11.

Pełne wyniki kobiet na 500 metrów - grupa A

Pełne wyniki kobiet na 500 metrów - grupa B

Panowie również zaprezentowali się na dystansie 500 metrów. W grupie A najlepszy okazał się Ruslan Murashov (34.02 s). Artur Waś (35.09 s) był ostatecznie 20. Z kolei w dywizji B triumf osiągnął nasz reprezentant - Piotr Michalski, który metę przekroczył z czasem wynoszącym 34.48 sekund. Również pozostali kadrowicze Polski pokazali się z dobrzej strony. Artur Nogal (34.69 s) zajął pozycje 5, a Sebastian Kłosiński (34.96 s) został sklasyfikowany na lokacie 10.

Pełne wyniki mężczyzn na 500 metrów - grupa A

Pełne wyniki mężczyzn na 500 metrów - grupa B

Przenieśmy się teraz na dystans 1500 metrów. Pierwsze miejsce w dywizji A przypadło Miho Takagi (1:51.49). Startująca w tej grupie, Katarzyna Bachleda-Curuś (1:54.61) uplasowała się na miejscu 7. W grupie B najlepszy czas osiągnęła Gabriele Hirschbichler (1:54.67). Natalia Czerwonka (1:55.64) była czwarta, Luiza Złotkowska (1:56.52) zajęła miejsce 7, Katarzyna Woźniak (1:58.00) znalazła się na lokacie 17.

Pełne wyniki kobiet na 1500 metrów - grupa A

Pełne wyniki kobiet na 1500 metrów - grupa B

U mężczyzn w dywizji A na pierwszym miejscu ulokował się Denis Yuskov (1:41.02). Konrad Niedzwiecki (1:43.86) był 10, Jan Szymański (1:44.64) zajął miejsce 18. Z kolei w grupie B najlepiej wypadł Bart Swings (1:44.10). Startujący w dywizji B, Zbigniew Bródka (1:44.62) znalazł się na pozycji 6, a Sebastian Kłosiński (1:44.96) został sklasyfikowany na 10 lokacie.

Pełne wyniki mężczyzn na 1500 metrów - grupa A

Pełne wyniki mężczyzn na 1500 metrów - grupa B

W finale kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Francesca Lollobrigida, której czas wyniósł 8:53.49. Drugą lokatę zajęła Dan Guo (8:57.54). Trzecie miejsce należało do Bo-Reum Kim (9:00.72). Natomiast podczas finału panów najlepszy okazał się Seung-Hoon Lee. Czas Koreańczyka wyniósł 7:58.22. Drugi był Livio Wenger (7:58.37), a trzecia pozycja należała do Barta Swingsa (7:58.45).