PŚ w Ruhpolding: Zwycięska Mäkäräinen

15:57, 14.01.2017 Mateusz Król

fot; zimbio.com fot; zimbio.com

Kaisa Mäkäräinen wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe w niemieckim Ruhpolding. Kolejne miejsca na podium zajęły Gabriela Koukalová oraz Laura Dahlmeier.

Kaisa Mäkäräinen wygrała dzisiejszy bieg sprinterski kobiet na 7.5km z czasem wynoszącym 20:51.8 sekundy.  Był to dla niej także pierwszy triumf w obecnym sezonie Pucharu Świata. Kolejna na mecie z czasem gorszym od zwyciężczyni o 22 sekundy zameldowała się Gabriela Koukalová. Na najniższym stopniu podium stanęła Laura Dahlmeier. Niemka na mecie była o 30.01  sekundy gorsza od dzisiejszej triumfatorki. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż zawodniczki, które zajęły dzisiaj miejsca na podium były bezbłędne podczas obydwu wizyt na strzelnicy. Różnica czasowe pomiędzy pierwszą a szóstą biathlonistką podczas zawodów w Ruhpolding wynosi blisko minutę - 59.08 sekundy.

Bardzo dobrze zaprezentowała się w Ruhpolding Magdalena Gwizdoń która była bezbłędna podczas obydwu strzelań. Polka straciła do Mäkäräinen 01:26.6  i ostatecznie zajęła wysokie dziesiąte miejsce. Na strzelnicy świetnie poradziła sobie Kinga Mitoraj, która nie zanotowała żadnego pudła. Słabsza dyspozycja biegowa pozwoliła jednak na zajęcie dopiero 62 miejsce ze stratą 03:13.3 do dzisiejszej triumfatorki. Pozostałe Biało - Czerwone -  Monika Hojnisz i Krystyna Guzik zajęły odpowiednio 57 i 67  pozycję. Najsłabiej z Polek wypadła Kamila Żuk, która była 76.

Źródło : Informacja własna