PŚ w Ruhpolding: Triumf Dorothei Wierer w biegu indywidualnym, dobry występ Weroniki Nowakowskiej

18:35, 11.01.2018 Daniel Topczewski

fot: Szymon Sikora / PZBiath

Dorothea Wierer wygrała rozgrywany w niemieckim Ruhpolding bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów. Z dobrej strony po raz kolejny pokazała się Weronika Nowakowska, która uplasowała się na 13. pozycji.

Dorothea Wierer swój sukces zawdzięcza perfekcyjnemu strzelaniu i bardzo dobrej dyspozycji biegowej. Włoszka po pierwszym strzelaniu zajmowała czwarte miejsce, po drugiej wizycie na strzelnicy była już 3., a po trzeciej plasowała się na drugiej lokacie. Szyki biathlonistce z Półwyspu Apenińskiego starała się pokrzyżować Kanadyjka Rosanna Crawford, która tego dnia także prezentowała się znakomicie zarówno na strzelnicy, jak i na rundach biegowych. Ostatecznie zawodniczka z Ameryki Północnej musiała uznać wyższość nie tylko Włoszki Wierer, ale także Finki Kaisy Makarainen. Dwukrotna zdobywczyni kryształowej kuli zajęła drugie miejsce, pomimo jednej minuty karnej z pierwszego strzelania. Reprezentantka Suomi ostatecznie straciła do triumfatorki zaledwie dwanaście sekund.

Najlepiej z grona polskich biathlonistek spisała się Weronika Nowakowska. 31-letnia zawodniczka potwierdziła, że jej forma cały czas idzie w górę i wyniki z Oberhofu nie były dziełem przypadku. Nowakowska zajęła w Ruhpolding 13. miejsce, a na swoim koncie miała jedną minutę karną za jedno pudło podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Reprezentantka Polski straciła do Wierer minutę i 45 sekund.

O wiele gorzej zaprezentowały się pozostałe podopieczne Tobiasa Torgersena. Monika Hojnisz dość długo plasowała się w czołowej dwudziestce, ale szanse na dobry wynik zaprzepaściła ostatnim strzelaniem. Ostatecznie Polka została sklasyfikowana na 46. miejscu. 51. miejsce zajęła Krystyna Guzik, a dopiero 95. była Magdalena Gwizdoń, która aż siedmiokrotnie nie trafiła do tarczy.