PŚ w Ruce: Zwycięstwo Rydzeka, punkty Kupczaka

14:03, 26.11.2017 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:38, 26.11.2017

Szczepan Kupczak zajął 28. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Ruce. Polak punktował po raz drugi w tym sezonie. Wygrał Johannes Rydzek przed Ericem Frenzelem i Eero Hirvonenem.

Do dzisiejszych zawodów w Ruce awansowali wszyscy reprezentanci Polski. W serii skoków świetnie zaprezentował się Szczepan Kupczak. Reprezentant Polski dzięki próbie na odległość 132,5 metra zajął 13. miejsce, powtarzając rezultat z piątku. Kupczak stał przed szansą na wywalczenie kolejnych punktów. Drzwi do zajęcia miejsce w czołowej trzydziestce nie były zamknięte również przed Pawłem Słowiokiem. Drugi z Polaków po skoku na odległość 124,5 metra był 36. ze stratą 13 sekund do punktowanej pozycji. Adam Cieślar skoczył tylko 96,5 metra i był najsłabszy w pierwszej części zawodów.

Poziom serii skoków stał na wysokim poziomie. Wygrał ją Maxime Lahuerte, który wylądował na 145 metrze. Metr bliżej skoczył drugi Espen Andersen, a 3 metry bliżej trzeci Mario Seidl. Przed startem biegu Andersen tracił do Lahuerta 10 sekund, a Seidl 20 sekund. Austriak miał tylko sekundę przewagi nad liderem Pucharu Świata Akito Watabe.

Wyniki po serii skoków

Na początku biegu na 10 kilometrów Maxime Lahuerte został dogoniony przez Mario Seidla, Akito Watabe i Espena Andersena. Potem do czołówki doszły jeszcze 2 grupy. Najpierw grupa Johannesa Rydzeka, a potem grupa Erica Frenzela. Na czele mieliśmy 10 zawodników, którzy walczyli o zwycięstwo. Pech spotkał Akito Watabe. W walce na ostatnim podbiegu Japończykowi wypięła się narta. Ostatecznie w końcówce o zwycięstwo rywalizowali Rydzek, Frenzel i Eero Hirvonen. Wygrał Rydzek przed Frenzelem i Finem.

Szczepan Kupczak nie utrzymał wysokiego miejsca zajmowanego po skoku. Polak długo biegł na 18. miejscu, ale potem został wyprzedzony przez dużą grupę rywali i zakończył zawody na 28. pozycji z dorobkiem 3 punktów. Paweł Słowiok zajął 35. miejsce, a Adam Cieślar był 47.