PŚ w Ruce: Daniel Andre Tande najlepszy w serii próbnej

16:47, 25.11.2016 Anna Felska Aktualizacja: 16:56, 25.11.2016

Daniel Andre Tande

Przed nami 900. konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w historii. W serii próbnej przed piątkowym konkursem na skoczni w Ruce najlepiej spisał się Daniel Andre Tande.

Reprezentant Norwegii poszybował na 142,5 m i pewnie zwyciężył w serii próbnej. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny - Anders Fannemel (141 m). Trzeci wyniki uzyskał dominator zeszłego sezonu Peter Prevc, który uzyskał 139,5 m. Tylko o 1,5 m bliżej wylądował jego młodszy brat Domen, który uplasował się tuż za czołową trójką.

Wśród reprezentantów Polski najdalej poszybował nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, który uzyskał 135,5 m, co pozwoliło mu zająć 9. miejsce. Tylko dwa oczka niżej, po skoku na 133 m uplasował się Dawid Kubacki. Na 20. miejscu wylądował wczorajszy zwycięzca kwalifikacji - Maciej Kot (130 m). W czwartej dziesiątce uplasowali się Klemens Murańka (128 m) oraz Stefan Hula (123,5 m), którzy zajęli kolejno 31 i 33. pozycję. Dopiero na końcu stawki, na 44 i 45. miejscu wylądowali Piotr Żyła (115 m) i Aleksander Zniszczoł (106,5 m).

Pełne wyniki serii próbnej

Początek pierwszej serii 900. konkursu Pucharu Świata w Ruce już o godz. 17:00. Sezon 2016/2017 czas zacząć.