PŚ w Ramsau: Czwarte z rzędu zwycięstwo Jarla Magnusa Riibera, Polacy bez punktów

15:12, 22.12.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 16:05, 22.12.2018

Jarl Magnus Riiber okazał się bezkonkurencyjny podczas dzisiejszego konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Norweg odniósł tym samym czwarte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie. Polacy niestety nie zdobyli punktów.

Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym razem zawodnicy rywalizują w austriackim Ramsau. Chociaż od ostatniego startu kombinatorów minęły prawie trzy tygodnie, to ze swojej formy nic nie stracił lider klasyfikacji generalnej. Jarl Magnus Riiber po serii skoków był drugi i tracił 9 sekund do Franza-Josefa Rehrla. Austriak i Norweg w biegu przez całą trasę pracowali razem. Jednak to Riiber przed metą zaatakował i pokonał Rehrla o nieco ponad dwie sekundy. Dla Jarla oznaczało to czwartą z rzędu wiktorię tej zimy. Trzecia lokata przypadła Fabianowi Riessle. Niemiec, który po skokach był dziesiąty i tracił ponad minutę, ostatecznie przybiegł na metę 19 sekund za Riiberem. Czwarta i piąta lokata również przypadła naszym zachodnim sąsiadom. Miejsca te zajęli kolejno: Johannes Rydzek i Vinzez Geiger.

Polakom tym razem punktów nie udało się zdobyć, chociaż Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok po skokach byli w trzydziestce. Ostatecznie Słowiok był 44., a Kupczak 45. Adam Cieślar po skokach był 39., ale biegu nie ukończył.