PŚ w Pokljuce: Zdecydowana wygrana Makarainen, kolejny dobry występ Hojnisz

15:30, 08.12.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 18:53, 08.12.2018

Kaisa Makarainen wygrała sobotnią rywalizację w sprincie biathlonistek na dystansie 7,5 km. Finka zdecydowanie najlepiej pobiegła oraz strzelała bezbłędnie. Monika Hojnisz ponownie pokazała się z dobrej strony. Polka została sklasyfikowana tuż za pierwszą dziesiątką.

Sobotni sprint kobiet był ich drugim starciem w cyklu Pucharu Świata 2018/2019. Zawodniczki miały do pokonania dwa razy krótszy dystans i o dwa strzelania mniej do wykonania w stosunku do biegu indywidualnego. Dziś świetną formę po raz kolejny zasygnalizowała Kaisa Makarainen. Na trasie Finka nie miała sobie równych, a na strzelnicy była bezbłędna, co sprawiło, że druga na mecie Dorothea Wierer straciła do 35-letniej biathlonistki blisko piętnastu sekund. Włoszka dużo czasu nadrobiła na strzelnicy. Swoje bezbłędne próby oddawała błyskawicznie. Na podium stanęła także bezbłędna Justine Braisaz (+42,1 s).

Tuż za podium została sklasyfikowana druga z Francuzek - Julia Simon (0+0, +44,6 s), a na piątej lokacie bieg sprinterski ukończyła kolejna Włoszka - Liza Vitozzi (0+1, +46,9 s). Szóste miejsce zajęła Paulina Fialkowa, która dzisiaj miała drugi czas biegu, przegrywając tylko z Makarainen, siódme Olena Pidruszna, ósme Jewgienia Pawlowa, dziewiąte najlepsza z Niemek Franziska Preuss a dziesiątkę zamknęła druga z nich - Anna Weidel. Tuż za nią, na 11 lokacie, uplasowała się wiceliderka Pucharu Świata Monika Hojnisz. Reprezentantka biało-czerwonych była bezbłędna na strzelnicy i potwierdziła dobrą dyspozycję. W jutrzejszym biegu pościgowym zobaczymy również Kingę Zbylut (42., 0+1). Kamila Żuk zajęła 63. miejsce (1+2), a Karolina Pitoń 83. (2+2).