PŚ w Pokljuce: Triumf Martina Fourcade’a, Polacy bez punktów

Martin Fourcade wygrał bieg indywidualny na 20 kilometrów podczas biathlonowych zawodów Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Na podium stanęli także Johannes Kuehn i Simon Eder. Polacy dość długo utrzymywali się w czołówce, ale niecelne strzały pozbawiły ich szans na punkty.

Bieg indywidualny mężczyzn na 20 kilometrów pierwotnie miał się odbyć wczoraj o godzinie 14:15, ale z powodu gęstej mgły zawody zostały odwołane i przełożone na czwartek. Zmiana terminu nie przeszkodziła jednak w odniesieniu zwycięstwa głównemu faworytowi rywalizacji. Martin Fourcade podczas wszystkich wizyt na strzelnicy zachował czyste konto i minął linię mety z czasem 47:09, 2 min. Francuz do samego końca musiał toczyć korespondencyjny pojedynek z Johannesem Kuehnem, który także ani razu nie pomylił się na strzelnicy. Ostatecznie reprezentant Niemiec przegrał z siedmiokrotnym zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata o cztery sekundy.

Na najniższym stopniu podium bieg indywidualny ukończył Austriak Simon Eder, który finiszował niespełna dwadzieścia sekund za plecami Fourcade’a. Czwarty był Jakov Fak (jedno pudło), piąty Simon Schempp (jeden niecelny strzał), a szósty Siergiej Semenov z Ukrainy. Na siódmym miejscu sklasyfikowano reprezentanta Norwegii Johannesa Boe, który mimo trzech niecelnych strzałów, a w konsekwencji trzech karnych minut, stracił do Francuza zaledwie minutę i 11 sekund.

Dość długo w walce o punkty Pucharu Świata liczyli się reprezentanci Polski. Ostatecznie Grzegorz Guzik finiszował na 42. miejscu (dwa pudła), który do czołowej czterdziestki stracił trzy sekundy. 48. był Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak po trzeciej wizycie na strzelnicy plasował się w trzeciej dziesiątce, ale jedno pudło na ostatnim strzelaniu pozbawiło go szans na zdobycz punktową. Łukasz Szczurek z dwiema karnymi minutami zakończył zawody na 50. pozycji.