PŚ w Pokljuce: Kolejne zwycięstwo Laury Dahlmeier

15:54, 09.12.2016 Daniel Topczewski

Laura Dahlmeier wygrała piątkowy sprint podczas zawodów Pucharu Świata w Pokljuce. Niemka wyprzedziła Francuzkę Justine Braisaz i Norweżkę Marte Olsbu. Punkty do klasyfikacji generalnej zdobyły także dwie Polki, a mianowicie Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz, które zakończyły zawody w trzeciej dziesiątce.

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dość spokojnie rozpoczęła piątkowy sprint. Niemka po pierwszym strzelaniu była notowana na dwunastym miejscu, a jej strata do prowadzącej w tym momencie Anastazji Kuzminy wynosiła +12,5 sek. Dahlmeier po raz kolejny pokazała jednak jak doskonale potrafi rozkładać siły. Na drugiej i trzeciej pętli 23-letnia biathlonistka wrzuciła bieg nieosiągalny dla reszty rywalek i ostatecznie zameldowała się na mecie z najlepszym rezultatem.

Drugie miejsce zajęła Justine Braisaz. Francuzka, podobnie jak Dahlmeier, była bezbłędna na strzelnicy i popisała się bardzo dobrym biegiem. Dla 20-letniej biathlonistki jest to pierwsze podium w karierze. Na trzeciej lokacie zawody zakończyła Marte Olsbu. Norweżka straciła do zwyciężczyni niewiele ponad 20 sekund.

Tuż za podium piątkowy bieg zakończyła Kaisa Makarainen. Finka raz pomyliła się na strzelnicy i przez to straciła szansę na podium. Bardzo dobry wynik zanotowała także Anastazja Kuzmina, która powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata po dwuletniej przerwie. Słowaczka zajęła szóste miejsce i straciła do Laury Dahlmeier trzydzieści sekund.

Po raz kolejny słabo poradziły sobie polskie zawodniczki. W punktowanej czterdziestce znalazły się tylko Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz. Najbardziej doświadczona z biathlonistek uplasowała się na 23. miejscu, a Hojnisz zakończyła sprint na 26. lokacie. Do biegu pościgowego nie udało się awansować pozostałym reprezentantkom Polski. Krystyna Guzik była 62., Kinga Mitoraj 67., a Kamila Żuk 73.

Źródło: inf. własna