PŚ w Planicy: Runda finałowa odwołana, Kraft wygrywa konkurs i cały PŚ

11:15, 26.03.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 12:01, 26.03.2017

Przed momentem odwołano drugą serię ostatniego konkursu PŚ w skokach narciarskich. Tym samym zwycięża dziś Stefan Kraft, drugie miejsce należy do Andreasa Wellingera, a trzecie miejsce należy do Noriakiego Kasai.

W ostatnim konkursie PŚ w Planicy rozegrana została tylko jedna seria. Ze względu na złe warunki pogodowe jury zdecydowało się po skokach 8 zawodników odwołać drugą serię. Tym samym dzisiejsze zawody zwyciężył Austraik Stefan Kraft, który po ćwierćkilometrowym skoku zdobył 244,3 pkt. Zaraz za nim uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, który oddał dobry 238,5 m skok i uzyskał 236,2 pkt. Na ostatnim miejscu podium znalazł się przez wszystkich lubiany Noriaki Kasai (239 m; 223,9 pkt.). Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 5. miejsce. Reszta naszych reprezentantów: Piotr Żyła 11. pozycja, Maciej Kot 14. miejsce, Dawid Kubacki znalazł się tuż za Kotem, a Jan Ziobro ostatecznie zakończył konkurs na 28. pozycji.

Planica jest również miejscem gdzie przychodzi czas na podsumowanie całego sezonu. Jeśli chodzi o generalną klasyfikacje Pucharu Świata w tym sezonie triumfuje dzisiejszy zwycięzca Stefan Kraft, który uzbierał  1665 pkt. Drugie miejsce należy do naszego reprezentanta Kamila Stocha który do lidera traci 141 pkt. Trzecie miejsce w sezonie należy do Daniela Andre Tande - 1201 pkt. Mała kryształowa Kula za klasyfikację lotów zdobył także Stefan Kraft, przed Andreasem Wellingerem i Kamilem Stochem. W klasyfikacji Generalnej Narodów najlepszą reprezentacją jest reprezentacja Polski, która podczas całego sezonu uzbierała 5833 pkt. Za nami ze sporą startą plasują się Austriacy (5586 pkt.), a podium dopełniają Niemcy (5513 pkt.).