PŚ w Pjongczang: Zwycięstwo Stefana Krafta, Kamil Stoch trzeci

13:56, 15.02.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:18, 15.02.2017

Stefan Kraft

Stefan Kraft wygrał pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata w Pjongczang. Na drugim miejscu podium uplasował się Andreas Wellinger, a trzecie miejsce wywalczył Kamil Stoch.

Austriak uzyskał w swoich skokach 138 metrów oraz 137,5 metra. Drugie miejsce ze stratą 13,7 punktu zajął Niemiec Andreas Wellinger uzyskując dwukrotnie 136 metrów. Ostatnie miejsce na podium uzupełnił reprezentant Polski Kamil Stoch. Polak podczas pierwszej próby spóźnił skok i dodatkowo został puszczony w najgorszych warunkach, co odbiło się na odległości ( 126,5 m). Podczas drugiej serii skok był już bardzo dobry, Polak wylądował na 134 metrze. Tuż poza podium sklasyfikowany został niespodziewanie Słoweniec Anze Lanisek, który w pierwszym skoku wylądował na 130 metrze, a podczas drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni wynoszący 139,5 metra. Na piątym miejscu uplasował się Stephan Leyhe, który podczas drugiej serii wyrównał rekord skoczni Słoweńca( 130,5 m i 139,5 m). Czołową szóstkę zamknął Norweg Daniel Andre Tande ( 132,5 mi 126,5 m). Kolejny z reprezentantów Polski sklasyfikowany został na siódmej pozycji ( 131,0 m i 127,0 m). Pozostali Biało-Czerwoni uplasowali się na dalszych pozycjach: 19. Dawid Kubacki ( 124,0 m i 130,5 m), 27. Piotr Żyła ( 125,0 m i 122,5 m ), 30. Jan Ziobro ( 129,5 m i 121,5 m ). Zawody na pierwszej serii niestety zakończył Stefan Hula uzyskując w swoim skoku tylko 114 metrów ostatecznie uplasował się na 47. miejscu.

Już jutro kolejny konkurs indywidualny. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 10:00, a pierwsza seria konkursowa odbędzie się o godzinie 11;00.