PŚ w Pjongczang: Justyna Kowalczyk druga w eliminacjach sprintu

09:54, 03.02.2017 Daniel Topczewski

justyna-kowalczyk-003

Sophie Caldwell i Aleksander Panżynski wygrali eliminacje sprintu stylem klasycznym w Pjongczang. Bardzo wysoko uplasowała się także Justyna Kowalczyk, która była druga i straciła do Amerykanki niespełna dwie sekundy.

Justyna Kowalczyk nie miała problemów z wywalczeniem awansu do ćwierćfinału. Polka wystartowała jako ósma i od razu wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji biegu. Pozostałe biegaczki nie były w stanie wyprzedzić naszej reprezentantki i dość szybko stało się jasne, że Polce nic tego awansu nie zabierze.

Pierwsze miejsce zajęła jednak Amerykanka Sophie Caldwell, która minęła linię mety z czasem 3:40,89. Kowalczyk straciła do zwyciężczyni dokładnie +1,84 sek. Trzecia była Norweżka Anna Svendsen ze stratą rzędu czterech sekund.

Sprint M:

Eliminacje sprintu mężczyzn wygrał Rosjanin Aleksander Panżynski. Reprezentant Sbornej pokonał sprinterską pętlę w czasie 3:26,78 co wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Len Valjas, który prezentował ostatnio bardzo wysoką formę. Trzeci był Francuz Lucas Chavanat ze stratą +3,57 zek.

W eliminacjach sprintu nie wystartowali Polacy.