PŚ w Pjongczang: Eberhard najlepszy w próbie przedolimpijskiej

12:29, 03.03.2017 Daniel Topczewski Aktualizacja: 12:53, 03.03.2017

fot: redbull.com

Julian Eberhard wygrał sprint na dystansie 10 kilometrów podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata w Pjongczang. Drugie miejsce zajął mistrz świata z Hochfilzen, Lowell Bailey, a trzecie lider klasyfikacji generalnej Martin Fourcade.

Piątkowe zawody w Pjongczang od początku nie przebiegały po myśli francuskiego mistrza. Martin Fourcade podczas każdej wizyty na strzelnicy pudłował po jednym razie i w związku z tym musiał pokonać 300 dodatkowych metrów na rundzie karnej. Na ostatnią rundę biegową Francuz wyruszał ze sporą stratą do prowadzących, ale nadal liczył się w walce o podium. Ostatecznie Fourcade`a sklasyfikowano na trzeciej pozycji.

Dwa pierwsze miejsca przypadły zawodnikom, którzy nie byli murowanymi kandydatami do podium. Zwycięstwo, drugie w tym sezonie, odniósł Julian Eberhard. Austriacki biathlonista był bezbłędny na strzelnicy i na ostatniej rundzie biegowej nie musiał już zbyt mocno atakować. Drugie miejsce zajął Lowell Bailey. Amerykanin, podobnie jak triumfator, nie musiał pokonywać rundy karnej i stracił do Austriaka 40 sekund.

Najlepiej z Polaków spisał się Grzegorz Guzik, który jako jedyny z naszych reprezentantów zakwalifikował się do biegu pościgowego. 25-letni biathlonista klubu BLKS Żywiec został sklasyfikowany na 53. miejscu. Łukasz Szczurek był 62., a Rafał Penar zajął ostatnie 102. miejsce.