PŚ w Pjongczang: Dahlmeier wygrywa sprint, Hojnisz 12.

14:41, 02.03.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:42, 02.03.2017

Laura Dahlmeier zwyciężyła w sprincie kobiet na 7,5 km zaliczanym do Pucharu Świata w koreańskim Pjongczng. Najelepszą z reprezentantek Polski była 12. Monika Hojnisz.

Niemka odniosła ósme zwycięstwo w tym sezonie, umacniając się tym samym na pozycji liderki całego cyklu. 23-letnia  zawodniczka była bezbłędna na strzelnicy a bieg ukończyła z czasem 20:43.7. Tuż za nią ze stratą 8,4 sekundy uplasowała się Norweżka Tiril Eckhoff, która również nie zaliczyła żadnego pudła. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Francuzka Anais Chevalier, tracąc do liderki 41,6 sekundy.

Monika Hojnisz również nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy, ale mimo tego sklasyfikowana została na 12. miejscu. Kolejną z naszych reprezentantek była Magdalena Gwizdoń, która również nie zaliczyła pudła na strzelnicy, uplasowała się dopiero na 18. pozycji. Bardzo słaby występ zanotowała 54. Kinga Mitoraj ( +2:41.6 sek.)  oraz 62. Krystyna Guzik ( +2:55.1 sek.).

Źródło: biathlonresults.com