PŚ w Oslo : Zwycięstwa Laukkanen i Boe

18:32, 17.03.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 18:32, 17.03.2017

fot;norwegianamerican.com

Johannes Thingnes Boe  wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w Oslo. U kobiet najlepsza okazała się Mari Laukkanen.

Johannes Thingnes Boe  wygrał bieg sprinterski mężczyzn na 10 km z czasem wynoszącym 24:53.3 sekundy. Norweg był  bezbłędny podczas dwóch  wizyt na strzelnicy. Było to dla niego drugie zwycięstwo w tym sezonie.  Kolejny na mecie zameldował się Martin Fourcade. Francuz do dzisiejszego triumfatora stracił 13,6s popełniając jedną pomyłkę podczas drugiej wizyty na strzelnicy.  Na najniższym stopniu podium zameldował się Anton Szypulin. Rosjanin, mimo iż był bezbłędny pokonał czwartego Landertingera ( z jedną karną rundą) zaledwie o 0,2s.

Grzegorz Guzik uplasował się na 76 lokacie notując jedno pudło - do zwycięzcy tracąc 02:49.9. Pozostali Biało - Czerwoni -  Łukasz Szczurek, (który był bezbłędny) i Andrzej Nędza Kubiniec zajęli odpowiednio 90 oraz 92 pozycję.

Małą Kryształową Kulę za sprinty zdobył Martin Fourcade.

Pełne wyniki M

Mari Laukkanen wygrała bieg sprinterski kobiet na 7, 5km z czasem wynoszącym 20:33.5 sekundy.  Kolejne lokaty na podium przypadły Francuzkom - Braisaz i Bescond, które zajęły odpowiednio drugą i trzecią pozycję. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wszystkie zawodniczki, które były dziś na podium nie zanotowały żadnej pomyłki na strzelnicy. Czwarta lokata Gabrieli Koukalovej przy słabszej dyspozycji Laury Dahlmeier ( 31 lokata i 3 rundy karne) pozwoliły Czeszce zdobyć małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji sprinterskiej.

Najlepsza z Polek - Magdalena Gwizdoń miała 38 czas na mecie do zwyciężczyni tracąc ponad 2 minuty przy jednej karnej rundzie. Pozostałe Biało - Czerwone - Monika Hojnisz i Kinga Mitoraj zajęły odpowiednio 40 i 90 lokatę.  Najsłabiej z Polek wypadła Krystyna Guzik - 92 pozycja.