PŚ w Oslo: Yuki Ito najlepsza w finałowych zawodach

13:19, 12.03.2017 Mateusz Król

Kolejnym zwycięstwem Yuki Ito zakończył się ostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Świata skoczkiń narciarskich. Wicemistrzyni świata pokonała Sarę Takanashi i Maren Lundby.

Yuki Ito prowadziła już po pierwszej serii konkursowej. Wiceliderka Pucharu Świata wylądowała na 130 metrze i na półmetku rywalizacji prowadziła z przewagą 4,3 punktu nad Maren Lundby. Trzecie miejsce zajmowała zdobywczyni Kryształowej Kuli - Sara Takanashi. W finałowej serii Yuki Ito skoczyła 124,5 m, co pozwoliło jej na odniesienie triumfu. Ostatecznie jej przewaga nad drugą Sarą Takanashi wyniosła aż 7,7 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Maren Lundby (124,5 m). Dopiero szóste miejsce zajęła mistrzyni świata z Lahti Carina Vogt.

W Oslo wręczono dzisiaj także nagrody dla najlepszych skoczkiń sezonu. Kryształową Kulę odebrała Sara Takanashi, drugie miejsce zajęła Yuki Ito a trzecia była Maren Lundby. W klasyfikacji Pucharu Narodów triumfowały oczywiście Japonki przed Niemkami i Słowenkami.