PŚ w Oslo: Tiril Eckhoff wygrywa ostatni bieg sezonu

13:50, 19.03.2017 Mateusz Król

To był bardzo udany dzień dla norweskich kibiców w Oslo. Tiril Eckohoff zwyciężyła ostatni w tym sezonie bieg zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata.

Tiril Eckoff dała dziś ogromną radość norweskim kibicom na zakończenie sezonu biathlonowego Pucharu Świata. Norweżka pomyliła się przy drugiej wizycie na strzelnicy, co w połączeniu z świetnym biegiem pozwoliło jej dobiec na metę jako pierwszej. Gabriela Koukalova również raz pomyliła się przy strzelaniu, ale na na trzecie wizycie. Nie dała rady dogonić Tiril i straciła do niej 22 sekundy. Podium uzupełniła Kaisa Makarainen. Finka myliła się dwukrotnie i nie mogła odrobić strat. Jej strata wyniosła 34,5 sekundy. Polki nie miały prawa wystartować w dzisiejszym biegu.

Laura Dahlmeier, która zdobyła kryształową kulę za cały sezon, dzisiaj musiała zadowolić się miejscem 9. Tym samym Niemka straciła szansę na zdobycie małej kryształowej kuli za biegi masowe. W tej klasyfikacji najlepsza była Koukalova (druga w Pucharze Świata). Kaisa Makarainen sezon zaliczyć może na "trójkę", bo znalazła się na trzecim miejscu zarówno w Pucharze Świata, jak i w biegach masowych. Najwyżej sklasyfikowaną Polką w klasyfikacji generalnej była Magdalena Gwizdoń, która z liczbą 237 punktów zajęła 34. miejsce. Monika Hojnisz była 36., Krystyna Guzik 63., a Kinga Mitoraj 102.