PŚ w Oslo: Jarl Magnus Riiber najlepszy w rundzie prowizorycznej

18:25, 09.03.2018 Kamil Karczmarek

Karuzela Pucharu Świata w kombinacji norweskiej przeniosła się do Norwegii. Dzisiaj w Oslo odbyła się runda prowizoryczna, czyli kwalifikacje do jutrzejszych zawodów. Wygrał Norweg Jarl Magnus Riiber. Do konkursu awansowało 3 Polaków.

Po igrzyskach olimpijskich Jarl Magnus Riiber odpuścił start w zawodach Pucharu Świata w Lahti. Podczas rundy kwalifikacyjnej na Holmenkollbakken reprezentant Norwegii osiągnął odległość 132 metrów. Norweg skoczył najdalej, chociaż wykonywał swoją próbę z 2 belek niżej niż większość rywali. Drugie miejsce ze stratą prawie 6 punktów zajął Manuel Faisst po skoku na odległość 130,5 metra. Trzeci był Jan Schmid, który skoczył 131 metrów.

Najdalej z polskich kombinatorów skoczył Adam Cieślar. Polak zajął 34. miejsce po skoku na odległość 119 metrów. Paweł Słowiok (115m)  zajął 36. pozycję, a Szczepan Kupczak (110,5m) był 47. Awansu nie wywalczył jedynie Wojciech Marusarz. Polski zawodnik skoczył 107,5 metra i zajął 53. miejsce.