PŚ w Oslo: Oeberg wygrała ostatni bieg sezonu, Hojnisz w dziesiątce klasyfikacji generalnej

14:29, 24.03.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 14:52, 24.03.2019

Hanna Oeberg wygrała ostatnie zawody biathlonowego Pucharu Świata 2018/2019. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Tiril Ekchoff, a trzecia świetna dziś Claire Egan. Monika Hojnisz została sklasyfikowana na dwudziestej szóstej pozycji, a Puchar Świata zakończyła na dziesiątej lokacie.

Dziś został rozegrany bieg masowy w Oslo. Była to ostatnia rywalizacja kobiet w biathlonowym Pucharze Świata 2018/2019. Triumf odniosła szwedzka mistrzyni olimpijska i świata Hanna Oeberg. 23-latka dwukrotnie myliła się na strzelnicy, co przy strzelaniu pozostałych biathlonistek okazało się dobrym rezultatem. Drugie miejsce zajęła Tiril Eckhoff. Reprezentantka gospodarzy musiała pokonać dodatkowe 450 metrów, a do Oeberg straciła 1,3 s. Rewelacyjnie dziś spisała się amerykańska atletka - Claire Egan, która miała najlepszą skuteczność na strzelnicy - tylko raz, podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, się myliła. Tuż za podium uplasowała się Denise Herrmann. Niemka miała cztery pudła. Z dwiema karnymi rundami na piątym miejscu zawody ukończyła Lisa Theresa Hauser. Szósta była Paulina Fiałkowa (4 pomyłki na strzelnicy), siódma Julia Simon (4), a ósma Franziska Preuss (3). Dziewiąte miejsce zajęła Marte Olsbu Roiseland (4). Czołową dziesiątkę zamknęła Anastazja Kuzmina. Dla słowackiej mistrzyni był to ostatni bieg w karierze.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata triumf odniosła dwunasta dziś Dorothea Wierer. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła druga z Włoszek, 11 w biegu masowym w Oslo Lisa Vitozzi. Na pucharowym podium stanęła również Anastazja Kuzmina. Czwarte miejsce zajęła Marte Olsbu Roiseland, piąte Hanna Oeberg, szóste Paulina Fiałkowa, siódme Kaisa Makarainen, ósme Denise Herrmann, a dziewiąte Franziska Preuss. W najlepszej dziesiątce lokatę zachowała Monika Hojnisz. Polka była dziś dwudziesta szósta, ale zachowała bardzo dobrą pozycję pozycję na koniec PŚ.