PŚ w Oslo: Drużynowe zwycięstwo Austrii, Polska na podium

17:59, 11.03.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 18:11, 11.03.2017

Właśnie zakończył się pierwszy konkurs zaliczany do Raw Air. W Oslo na Holmenkollen zwyciężyła drużyna Austrii, przed Niemcami i Polską.

Po pierwszej kolejce pierwszej serii na prowadzeniu znajdowali się Austriacy przed Niemcami i Polska. Druga kolejka należała do Polski po skoku Kamila Stocha (124 m), która prowadziła przed Austrią i Niemcami. W trzeciej próbie Po dobrym skoku Richarda Freitaga to Niemcy wyszli na prowadzenie przed Polską i Norwegią. Ostatecznie Po czterech skokach liderami byli Niemicy, którzy zgromadzili 502,9 pkt. Druga pozycja na półmetku należała do Austrii (500,3 pkt.), a podium dopełniali Norwegowie (488,1 pkt.). Tuż za podium znajdowali się Polacy (485,9 pkt.).

W serii finałowej to reprezentacja Austrii nie miała sobie równych. Po bardzo dobrych skokach Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Markusa Schiffnera i Stefana Krafta uzyskali łącznie 999,7 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Niemiec, która w składzie Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Richard Freitag i Andreas Wellinger zodbyli razem 987,2 pkt. Trzecie miejsce ostatecznie zajęła reprezentacja Polski, która do Niemców traci tylko 0,5 pkt, a do zwycięzców zaledwie 13 pkt. Gospodarze zajęli miejsce tuż za podium (983,1 pkt.)