PŚ w Oslo: Daria Domraczewa wygrywa bieg pościgowy, Kamila Żuk 33

13:17, 18.03.2018 Franek Damboń

Za nami ostatni start kobiet podczas Pucharu Świata w biathlonie, który odbył się w Oslo-Holmenkollen. Bieg pościgowy wygrała Daria Domracheva, a Kamila Żuk zajęła najwyższe w swojej karierze 33. miejsce, zdobywając kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Daria Domraczewa, która w biegu sprinterskich zajęła 2. miejsce, wygrała dzisiejsze zawody przy 2. błędach na strzelnicy. Zwyciężczyni sprintu Anastarija Kuzmina (+9.2 s.) przy 4. karnych rundach spadła ostatecznie na 2. lokatę. Trzecie miejsce zajęła Susan Dunklee (+29.5 s.) zaliczając 2 pudła. Tuż za podium znalazła się Japonka Fujuko Tachizaki (+37.4 s.), która zaledwie raz pomyliła się na strzelnicy. Piąta była Ukrainka Yuliia Dzhima (+46.8 s.), która przy strzelaniu zaliczyła dwa pudła. Czołową szóstkę zamknęła Koreanka Anna Frolina (+49.2 s.), która dodatkowo miała 2. karne rundy.

Kamila Żuk, która do biegu pościgowego startowała z 35. miejsca, awansowała o 2. pozycje, co dało 20. letniej zawodniczce 33. pozycję (+2:34.6 s.) przy 3. karnych rundach. Druga ze startujących Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 56. miejsce, zaliczając 7. niecelnych strzałów.