PŚ w Oestersund: Gabriela Koukalova zwyciężczynią biegu na dochodzenie

12:15, 04.12.2016 Mateusz Król

fot: alchetron.com fot: alchetron.com

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejsze zawody biathlonowe kobiet w szwedzkim Oestersund. Kolejne miejsca na podium zajęły Laura Dahlmeier oraz Dorothea Wierer.

Gabriela Koukalova wygrała dzisiejszy bieg pościgowy kobiet na 10 km z czasem wynoszącym 31:43.3 sekundy. Czeszka zanotowała jedno pudło podczas trzeciego strzelania. Druga na mecie pojawiła się Laura Dahlmeier z czasem gorszym od zwyciężczyni o 8.4s. Niemka zanotowała dwa niecelne strzały. Na najniższym stopniu podium stanęła, Dorothea Wierer, która nie zanotowała żadnego pudła. Włoszka do Czeszki straciła 21.4 sekundy. Bezbłędna była także Szwajcarka Lena Haecki. Pozwoliło jej to zająć miejsce tuż za podium. Na uwagę zasługuje, także piąte miejsce Finki Makarainen, która musiała przebiec aż cztery rundy karne.

Reprezentantki Polski ponownie wypadły bardzo źle. Najlepszą z Biało - Czerwonych była Krystyna Guzik, która zajęła 37 lokatę tracąc do Koukalovej 3:55.8 sekundy Pozostałe Polki - Monika Hojnisz oraz Kinga Mitoraj zajęły odpowiednio 43 i 56 miejsce.

Źródło : Informacja własna