PŚ w Oestersund: Francuska dominacja trwa

20:08, 01.12.2016 Mateusz Król

epa04067095 Martin Fourcade of France in action during the Men`s Biathlon 12.5km Pursuit competition at the Laura Cross Biathlon Center during the Sochi 2014 Olympic Games, Krasnaya Polyana, Russia, 10 February 2014. EPA/FILIP SINGER Dostawca: PAP/EPA. fot:EPA/FILIP SINGER

Martin Fourcade wygrał dzisiejsze zawody biathlonowe mężczyzn w szwedzkim Oestersund. Kolejne miejsca na podium zajęli Johannes Thingnes Boe oraz Vladmir Chepelin.

Martin Fourcade wygrał dzisiejszy bieg indywidualny mężczyzn na 20 km z czasem wynoszącym 51:33.8 sekundy. Francuz zanotował dwa pudła podczas drugiego strzelania. Drugi na mecie z czasem gorszym od zwycięzcy o 29.5 sekundy zameldował się Johannes Thingnes Boe  Młodszy z braci Boe był bezbłędny podczas pierwszych trzech strzelań. Podczas ostatniego zanotował dwa niecelne strzały, ponadto podczas jednego z nich zbyt długo zwlekał z jego oddaniem. Norwega kosztowało to utratę zwycięstwa. Na najniższym stopniu podium stanął, Vladimir Chepelin, który jako jeden z dwóch zawodników z czołowej dziesiątki dzisiejszych zawodów zanotował tylko jedno pudło. Białorusin na mecie był o 1:24.3 sekundy gorszy od dzisiejszego triumfatora. Kolejnym biathlonistą, który zanotował jeden niecelny strzał i znalazł się w "10" był Niemiec Florian Graf - zajął on 8 miejsce.

Reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca. Najlepszym z Biało - Czerwonych był, Grzegorz Guzik, który zajął 64 lokatę notując przy tym 5 niecelnych strzałów. Do zwycięzcy Guzik stracił 7:38.3 sekundy. Pozostali Polacy - Rafał Penar oraz Michał Janik znaleźli się odpowiednio na 81 i 90 miejscu.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Martin Fourcade wygrał dziewięć z ostatnich dwunastu biegów PŚ, które odbywały się na dystansie 20 kilometrów.

Źródło: http: //biathlonresults.com/