PŚ w Oestersund: Anton Babikow triumfuje w biegu na dochodzenie

16:23, 04.12.2016 Aneta Kosiura

fot:AFP fot:AFP

Anton Babikow zwyciężył podczas niedzielnego biegu na dochodzenie  w Oestersund. Niestety, do zawodów nie zakwalifikował się żaden reprezentant Polski.

Rosjanin ukończył bieg z czasem 31:22.3 sekundy, a podczas strzelania popełnił jeden błąd. Drugie miejsce ze stratą 10,5 sekundy zajął Maksim Cwietkow, który na strzelnicy spisał się bardzo dobrze nie zaliczając ani jednego pudła. Ostatnie miejsce na podium wywalczył wczorajszy triumfator Martin Fourcade ze stratą 15,2 sekundy. Niestety złoty medalista z Soczi nie spisał się dobrze na strzelnicy popełniając cztery błędy.

Do dzisiejszego biegu niestety nie udało się zakwalifikować żadnemu reprezentantowi Polski. Następne zawody Pucharu Świata w biathlonie odbędą się w dniach 9-11 grudnia w słoweńskiej Pokljuce.