PŚ w Obihiro: Holendrzy nokautują na 1500 m!

Zakończyły się dzisiejsze wyścigi w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. Panie i panowie startowali na dystansie 1500 metrów. Konkurencję w obu grupach zdominowali reprezentanci Holandii.

Najpierw na starcie w Obihiro pojawiły się kobiety. Najlepsza okazała się Ireen Wust, która uzyskała czas 1:56,93. Druga Marrit Leenstra straciła do swojej rodaczki 0,83 sek. Na najniższym stopniu podium znalazła się Rosjanka, Yuliya Skokova. Polki spisały się przeciętnie. Na miejscu 10. wyścig ukończyła Luiza Złotkowska (+ 3,23 sek), a Katarzyna Woźniak (+6,51 sek) i Aleksandra Goss (+30,59 sek) były odpowiednio 18. i 20.

Swoją dominację na dystansie 1500 metrów wśród mężczyzn udowodnili po raz kolejny Holendrzy. Zajęli oni wszystkie miejsca na podium. Najlepszy okazał się Kjeld Nuis, który uzyskał czas 1:45,97. Wouter  olde Heuvel na drugiej pozycji stracił do zwycięzcy 0,55 sek. Na trzecim stopniu podium znalazł się wicemistrz olimpijski z Sochi – Koen  Verweij (+ 0,93 sek). Najlepszym z Polaków był Korand Niedźwiedzki, który ukończył bied na 6. miejscu (+ 1,42 sek). Tuż za nim był Jan Szymański z czasem 1:47,61 . Dopiero 14. był mistrz olimpijski z Sochi na tym dystansie – Zbigniew Bródka. Polak stracił do pierwszego miejsca ponad 3 sekundy.

Dziś rozgrywane były także wyścigi na 500 metrów. Rywalizację pań wygrała Sang-Hwa  Lee z Korei. Pavel  Kulizhnikov był najlepszy w zmaganiach mężczyzn. Artur Nogal  zakończył bieg na 19. miejscu.

Pełne wyniki PŚ w Obihiro: TUTAJ