PŚ w Oberhofie: Ósme miejsce sztafety

14:00, 14.01.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:01, 14.01.2018

Reprezentacja Polski zajęła 8. miejsce w rywalizacji drużynowej podczas Pucharu Świata saneczkarzy w Oberhofie. W rywalizacji jedynek Maciej Kurowski zajął 19. miejsce, a Mateusz Sochowicz był 30.

Dobry wynik w dzisiejszych zawodach zanotował Maciej Kurowski. Reprezentant Polski w obydwu ślizgach uzyskali dwudzieste czasy. Ostatecznie czas 1:26.588 dał Polakowi 19. miejsce ze stratą blisko sekundy do zwycięzcy. Dzisiejszych zawodów dobrze nie będzie wspominał Mateusz Sochowicz. Drugi z naszych saneczkarzy przewrócił się podczas drugiego przejazdu i do mety dojechał z dużą stratą. Mimo to Polak obronił 30. miejsce zajmowane po pierwszej części zawodów.

Ze zwycięstwa cieszył się Felix Loch. Reprezentant gospodarzy był bezkonkurencyjny w obydwu przejazdach i triumfował z czasem 1:25.591. Drugie miejsce ze stratą 267 tysięcznych zajął Siemion Pawliczenko. Rosyjski saneczkarz po pierwszym ślizgu był czwarty. Wyprzedził on Andiego Langenhana (ostatecznie trzeci) i Romana Rjepiłowa (ostatecznie piąty). Czwarte miejsce zajął Reinhard Egger.

Wyniki - jedynki mężczyzn

W sztafecie Niemcy powetowali sobie fatalny start w Konigssee. Gospodarze w składzie Dajana Eitberger, Felix Loch i Toni Eggert/Sascha Benecken zdecydowanie wygrali zawody w Oberhofie. Ciekawie wyglądała walka o drugie miejsce pomiędzy Łotwą, Austrią i Stanami Zjednoczonymi. Najlepsi z tej trójki okazali się Łotysze w składzie Elisa Cauce, Arturs Darznieks i bracia Sics. Trzecie miejsce zajęli Austriacy Hannah Prock, Reinhard Egger i Peter Penz/Georg Fischler. Polacy w składzie Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski po dobrych przejazdach zajęli swoje tradycyjne 8. miejsce. Do zwycięzców nasza sztafeta straciła prawie 1,5 sekundy.