PŚ w narciarstwie alpejskim: Svindal ponownie najlepszy w Lake Louise, Bydliński ostatni

21:40, 29.11.2015 Marek Cielec Aktualizacja: 23:14, 29.11.2015

Photo credit: matsj / Foter.com / CC BY-NC-SA Photo credit: matsj / Foter.com / CC BY-NC-SA

Kolejne zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata odniósł dziś Norweg Aksel Lund Svindal. Po wczorajszym triumfie w zjeździe w Lake Louise, dziś znów pokazał świetną formę w super-G. Dobra jazda w Kanadzie pozwoliła mu na samodzielne objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej PŚ.

Svindal okazał się lepszy o 0.35 s od Austriaka Matthiasa Mayera. Na trzecim miejscu uplasował się Peter Fill, który wczoraj zajął w zjeździe drugie miejsce przegrywając minimalnie ze Svindalem o 0.01 s. Tym razem jego strata wyniosła 0.45 s. Tuż za podium znalazł się Max Franz (+0.51 s) ex aequo z Travisem Gagnongiem (trzeci w zjeździe). Szóste miejsce zajął Dominik Paris (+0.52 s), siódme Kjetil Jansrud (+0.54 s), a ósme Siegmar Kriechmayr (+0.65 s). Swojego przejazdu nie ukończył m.in. Carlo Janka, który dobrze spisał się wczoraj będąc na 5. pozycji w klasyfikacji końcowej zjazdu. Jedyny Polak biorący udział w zawodach - Maciej Bydliński - został sklasyfikowany na ostatnim, 57. miejscu ze strata 4.07 s.

Pełne wyniki super-G.

Kolejnym przystankiem męskiego PŚ będzie Beaver Creek. Treningi zjazdu rozpoczną się tam 1 grudnia. Zjazd został zaplanowany na 4. grudnia, supergigant na 5 grudnia, a na zakończenie weekendu zostaną przeprowadzone zawody w slalomie gigancie 6 grudnia. Będzie to zatem dobra okazja dla Svindala na powiększenie swojej przewagi nad Marcelem Hirscherem, który powinien być jego najgroźniejszym rywalem w walce o Kryształową Kulę. Jednak sezon dopiero się rozpoczyna i do walki o klasyfikację generalną mogą w każdej chwili włączyć się również inni zawodnicy.