PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Szymański i Richardson zwyciężają na 1500 metrów!

Jan Szymański wygrał zawody w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów w Heerenveen. To już jego drugie z rzędu zwycięstwo w tej konkurencji. Polak został liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wśród kobiet triumfowała Heather  Richardson.

Jan Szymański uzyskał czas 1.45,92 i wyprzedził o 0,3 sekundy Holendra Woutera olde Heuvela. Trzeci był Amerykanin Shani Davis (+0,41 sek). W zawodach wystartowało jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Konrad Niedźwiedzki był szósty ze stratą 0,78 sek, a Zbigniew Bródka ósmy (+1,14 sek).

Pełne wyniki mężczyzn na 1500 m

Jeśli chodzi o kobiety najlepsza okazała się Heather  Richardson z czasem 1:53.87. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka Brittany  Bowe ze stratą 0,83 sek. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Marrit  Leenstra (+2,08 sek). W zawodach na tym dystansie wystartowały również dwie nasze reprezentantki. Luiza Złotkowska zajęła dwunaste miejsce ze stratą 5,42 sek, a  Katarzyna Woźniak była 15 ( +7,08 sek).