PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Przeciętne występy Polaków

17:11, 23.11.2015 Daniel Topczewski Aktualizacja: 17:40, 23.11.2015

W niedzielę zakończyły się zmagania łyżwiarzy szybkich na torze w Salt Lake City. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Polski, którzy niestety niczym się nie wyróżnili.

Do niedzielnej rywalizacji na 1000 metrów przystąpiły dwie nasze reprezentantki, ale obie startowały w grupie B. Polki nie błysnęły, ale z lepszej strony pokazała się wracająca do formy Natalia Czerwonka, która uplasowała się na 9. pozycji z czasem 1:16.33 sek. Druga z Biało-Czerwonych, Luiza Złotkowska, była 14., a jej czas to 1:16:59 sek. Na dystansie 1000 metrów najlepsza była Amerykanka Brittany Bowe, która pobiła rekord świata. Od teraz wynosi on 1:12.18 sek. Drugie miejsce zajęła Chinka Hong Zhang (+0,59 sek), a podium uzupełniła druga z Amerykanek Heather Richardson-Bergsma (+1,27 sek).

Wyniki grupy A biegu na 1000 metrów kobiet

Wyniki grupy B biegu na 1000 metrów kobiet

W biegu sprinterskim na 500 metrów mężczyzn mieliśmy trzech reprezentantów. W grupie A wystartował jednak tylko jeden z nich. Artur Waś, bo o nim mowa, zajął piąte miejsce i ustanowił nowy rekord Polski, który od niedzieli wynosi 34,42 sek. Wygrał, po raz kolejny w tym sezonie, Rosjanin Pavel  Kulizhnikov, który tym razem nie zszedł poniżej granicy 34 sekund, ale zapisał na swoim koncie bardzo dobry rezultat (34,13 sek). Drugi był William  Dutton z Kanady (+0,21), a trzeci jego rodak Laurent  Dubreuil (+0,23 sek).

W grupie B siódme miejsce zajął Artur Nogal (34,98 sek), a na szesnastej lokacie uplasował się Piotr Michalski (35,40 sek).

Wyniki grupy A biegu na 500 metrów mężczyzn

Wyniki grupy B biegu na 500 metrów mężczyzn

Niedziela była pracowitym dniem dla Luizy Złotkowskiej. Polka wystartowała także w biegu masowym w którym uplasowała się na piątej pozycji z czasem 8:44,90 sek. Najlepsza była Irene Schouten z Holandii, a jej czas to 8:27.19 sek.