PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Fenomenalny Artur Waś zwycięża na 500 metrów

17:51, 06.12.2015 Aneta Kosiura Aktualizacja: 12:43, 12.12.2015

fot: AFP fot: AFP

Niesamowite zwycięstwo odniósł dzisiaj w niemieckim Inzell Artur Waś. Polak ukończył bieg z czasem 34:65 sekundy. Sukcesy biało-czerwonych pojawiły się także na dystansie 1500 metrów, gdzie Luiza Złotkowska zajęła bardzo dobre drugie miejsce.

W biegu na 500 metrów mężczyzn tuż za triumfatorem Arturem, uplasował się Kanadyjczyk Alex  Boisvert-Lacroix, ze stratą +0,09 sekundy do Polaka. Trzecie miejsce na podium wywalczył Holender Kai  Verbij ( +0,15 sek). Kolejny z naszych reprezentantów Artur Nogal został sklasyfikowany na 19 miejsce ze stratą +0,71 sekundy.

Pełne wyniki biegu na 500 m mężczyzn

Jeśli chodzi o bieg mężczyzn na 1500 metrów zwycięstwo odniósł Denis Yuskov z czasem 1:44.21 sekundy. Drugie miejsce zajął Holender Kjeld  Nuis ze stratą +0,99 sekundy. Na trzecim miejscy uplasował się Joey  Mantia ( +1,04 sek). Dobry występ w tym biegu zanotowali również Polacy. Konrad Niedźwiedzki zajął piąte miejsce ze stratą + 2,15 sekundy, a Jan Szymański sklasyfikowany został tuż za nim z czasem 1:46.39 sekundy.

Pełne wyniki biegu na 1500 m mężczyzn

W dywizji B biegu na 1500 metrów mężczyzn zwyciężył Peter Michael uzyskując czas 1:47.33 sekundy. Drugie miejsce zajął Andrea Giovannini ze stratą +0,62 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Japończyk Jin-Su Kim ( +0,83 sek). Tuż za najlepszą trójką z dobrym wynikiem sklasyfikowany został reprezentant Polski - Zbigniew Bródka ze stratą +0,84 sekundy. Sebastian Klosinski zajął 21 miejsce ( +3,20 sek), a Aleksander Puszkarski był 26. ( +5,91 sek).

Pełne wyniki biegu na 1500 m meżczyzn dywizji B

Jeśli chodzi o występy kobiet,w biegu na 1500 metrów w dywizji B, bardzo dobrze spisały się reprezentantki Polski.  Zawody wygrała Kanadyjka Kali Crist z czasem 1:58.20 sekundy. Drugie miejsce zajęła Luiza Złotkowska ze stratą +0,06 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Margarita  Ryzhova ( +0,91 sek). Ostatnią reprezentantką Polski w tym biegu była Katarzyna Woźniak, która zajęła dobre szóste miejsce ze stratą +1,92 sekundy.

Pełne wyniki biegu na 1500 m kobiet dywizji B

W dywiji A biegu na 1500 metrów kobiet na dwóch pierwszych miejscach sklasyfikowane zostały reprezentantki Stanów Zjednoczonych. Tą pierwszą okazała się Brittany  Bowe z czasem 1:54.68 sekundy, a tuż za nią Heather  Richardson-Bergsma ze stratą +0,26 sekundy. Trzecie miejsce wywalczyła Holenderka Marrit  Leenstra (+1,11 sek). W zawodach udział wzięła jedna reprezentantka Polski - Natalia Czerwonka, która zajęła odległe 18 miejsce ze stratą +4,69 sekundy.