PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Dobry występ Konrada Niedźwiedzkiego

00:51, 16.11.2015 Aneta Kosiura

fot: AFP fot: AFP

Za nami ostatni dzień zmagań panczenistów w Calgary. Przebudzenie Konrada Niedźwiedzkiego, niestety słabe występy pozostałych Biało-Czerwonych.

W biegu kobiet na 1500 metrów najlepsza okazała się Brittany  Bowe, która ukończyła bieg z czasem 1:51.59. Tuż za nią uplasowała się jej rodaczka Heather Richardson ze stratą 0,68 sek. do swojej koleżanki. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Martina  Sábliková (+2,59 sek). Niestety nasze reprezentantki zajęły dalsze miejsca, najlepsza była Natalia Czerwonka, która ukończyła bieg z czasem 1.56,23 co dało jej 15. miejsce. Trzy pozycje niżej sklasyfikowana została Luiza Złotkowska (1.56,82).

Pełne wyniki kobiet na 1500 m

Jeśli chodzi o mężczyzn w biegu na 1500 metrów zwyciężył Denis  Yuskov z czasem 1.41,88. Drugie miejsce zajął Bart  Swings (1.42,48), a trzeci był Amerykanin Joey  Mantia z czasem 1.42,48. Bardzo dobre piąte miejsce zajął nasz reprezentant Konrad Niedźwiedzki uzyskując czas 1.43,90. Poza czołową "10" sklasyfikowany został Jan Szymański i Zbigniew Bródka. Nasi reprezentanci jechali w jednej parze. Od początku biegu to Jan Szymański był tym, który spisywał się lepiej. Ukończył on bieg z czasem 1.44,57 co dało mu 11 miejsce. Natomiast Zbigniew Bródka jak na razie prezentuje słabszą formę, na metę dobiegł z czasem 1.46,75, co wystarczyło mu na zajęcie odległego 18 miejsca.

Pełne wyniki mężczyzn na 1500 m

W biegu mężczyzn na 500 metrów zwycięstwo odniósł Pavel  Kulizhnikov z czasem 34,00. Kolejne miejsca na podium uzupełnili Kanadyjczycy w kolejności William  Dutton i Alex  Boisvert-Lacroix. Słaby występ zanotował nasz reprezentant Artur Waś. Polak ukończył bieg z czasem 34,71, co dało mu 18 pozycje.