PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Bowe i Ihle najlepsi na 1000 m!

Zakończyły się dzisiejsze zmagania panczenistów na 1000 metrów w Berlinie. Wśród kobiet najlepsza była reprezentantka USA Brittany Bowe. Najlepszym mężczyzną był Nico Ihle z Niemiec. Punkty zdobyli Luiza Złotkowska, Konrad Niedźwiedzki oraz Piotr Michalski.

W drugim dniu rywalizacji na torach lodowych w Berlinie nadszedł czas na wyścigi na 1000 metrów. Rywalizację kobiet zdominowały Amerykanki. Najlepsza była  Brittany Bowe, która wyprzedziła swoją koleżankę z kadry Heather Richardson o 0,33 sek. Podium uzupełniła Chinka Qishi  Li. Luiza Złotowska zajęła 20. miejsce ze stratą 3,56 sek. W finale B startowała Katarzyna Woźniak, ale 12. miejsce nie pozwoliło jej na wywalczenie punktów PŚ.

Zawody mężczyzn należały dzisiaj do reprezentantów gospodarzy. Najlepszy bowiem był Nico Ihle. Tuż za nim uplasował się kolejny przedstawiciel Niemiec – Samuel  Schwarz (+ 0,04 sek). Trzeci był Hein  Otterspeer z Holandii (+ 0,07 sek). Jedyny Polak w dywizji A – Konrad Niedźwiedzki zajął 9. miejsce (+ 0,65 sek). Punkty wywalczył także Piotr Michalski, który zajął w finale B drugie miejsce!