PŚ w łyżwiarstwie szybkie: Polki na podium w biegu drużynowym

18:29, 12.12.2015 Mateusz Król

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dzisiaj polskie panczenistki na torze w Heerenveen. Przegrały tylko z Japonkami i gospodyniami Puchar Świata.

Polki jechały dzisiaj w parze z Niemkami, które ostatecznie pokonały o blisko  4 sekundy. Naszym zachodnim sąsiadkom dało to w tym wyścigu szóste miejsce. Reprezentantki Polski po ostatnim czwartym miejscu, tym razem wskoczyły na najniższy stopień podium. Do triumfujących Japonek straciły 1.93 sekundy. Drugie były Holenderki, które pierwsze miejsce przegrały o 1.68 sek.

Pozostałe wyniki naszych reprezentantów w dniu dzisiejszym bez większych rewelacji. W dywizji A na 1000 metrów na 19. miejscu był Piotr Michalski a tuż za nim Konrad Niedźwiedzki. Obaj niestety bez punktów. Punkty udało się natomiast zdobyć Janowi Szymańskiemu, który jechał w dywizji B i uplasował się tam na 6. miejscu. Triumfował Pavel Kulizhnikov.