PŚ w Lillehammer: Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski na podium Pucharu Narodów

13:18, 19.01.2018 Kamil Karczmarek

Tydzień temu w Oberhofie dwójka Chmielewski/Kowalewski wygrała Puchar Narodów. Dzisiaj w Lillehammer Polacy nie powtórzyli tej sztuki, ale zajęli świetne 3. miejsce. Kwalifikacje do zawodów głównych uzyskali także Mateusz Sochowicz i Maciej Kurowski. Niestety, odpadły nasze panie Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk.

Awans do zawodów głównych w dwójkach był tylko formalnością, gdyż Puchar Narodów przebrnęły wszystkie duety, które musiały się kwalifikować. Polska dwójka uzyskała czas 47.985, który zapewnił Chmielewskiemu i Kowalewskiemu trzecie miejsce. Polacy przegrali o 126 tysięcznych ze zwycięzcami Oskarsem Gudramowicsem i Peterisem Kalninsem. Drugie miejsce przypadło Ivanowi Naglerowi i Fabianowi Malleierowi.

Puchar Narodów dwójek

W jedynkach mężczyzn do zawodów głównych z Pucharu Narodów zakwalifikowało się 17 zawodników. Lepszym z Polaków okazał się Mateusz Sochowicz, który z czasem 50.074 uplasował się na 12. miejscu. Maciej Kurowski z wynikiem 50.194 zajął 14. pozycję. Wygrał reprezentant Rosji Stepan Fedorow.

Puchar Narodów mężczyzn

Niestety, awansu nie wywalczyły Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn. Polskie saneczkarki zajęły odpowiednio 16. i 18. miejsce. Do zawodów głównych zakwalifikowało się 13 najlepszych zawodniczek. Na podium Pucharu Narodów stanęły Viktoria Demczenko, Julia Taubitz i Raluca Stramaturaru.