PŚ w Lillehammer: Therese Johaug najlepsza na 10 km stylem dowolnym

11:35, 01.12.2018 Anna Felska Aktualizacja: 11:58, 01.12.2018

Trwa weekend z Pucharem Świata w biegach narciarskich w norweskim Lillehammer. W biegu kobiet na 10 km stylem dowolnym pewne zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy - Therese Johaug. Na podium stanęły również dwie Szwedki - Ebba Andersson oraz Charlotte Kalla.

Bieg interwałowy na 10 km stylem dowolnym w Lillehammer padł łupem powracającej do rywalizacji po zawieszeniu Therese Johaug. Norweżka prowadziła na kolejnym punktach pomiaru czasu i ostatecznie wygrała zawody z przewagą 9,2 s nad druga młodą Szwedką Ebbą Andersson. Na trzecim stopniu podium stanęła Charlotte Kalla, który do Johaug straciła 15,7 s.

Tuż za podium uplasowała się druga z Norweżek Ingvild Flustad Oestberg (+34,8). Piąte miejsce zajęła Finka Krista Parmakoski (+43,5). W najlepszej szóstce uplasowała się również Ragnhild Haga (+55,9). Ponad minutę straty miała już kolejna zawodniczka Austriaczka Teresa Stadlober (+1:01.9). W czołowej dziesiątce znalazły się również: Heidi Weng (+1:08.1), Sadie Bjornsen (+1:17.0) oraz Ida Ingemarsdotter (+1:22.0).

W biegu nie startowały reprezentantki Polski.

Już jutro ostatni etap rywalizacji w Lillehammer. Biegaczki zmierzą się w biegu pościgowym na 10 km stylem klasycznym. Początek zawodów o godz. 10:15.