PŚ w Lillehammer: Takanashi i Lundby najlepsze na treningach

15:58, 01.12.2016 Mateusz Król

Sara Takanashi i Maren Lundby zwyciężyły w treningach przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata pań w Lillehammer. W drugim treningu 42. miejsce zajęła Kinga Rajda. Kwalifikacje już o 16.

W pierwszym treningu kilkakrotnie zmieniano długość rozbiegu. Rywalizacja rozpoczęła się z 14. belki startowej, a zakończyła na 10. To własnie z niej Sara Takanashi uzyskała wynik, który dał jej prowadzenie w treningu. Skok na 90,5 metra dał jej 79,2 pkt., co pozwoliło Japonce na uplasowanie się na pierwszym miejscu. Tuż za nią znalazła się Anastasija Barannikova. Rosjanka lądowała na 96,5 m. Trzecią pozycję zajęła Anna Rupprecht. Niemka uzyskała 91,5 metra.

W czołowej szóstce znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch Niemek: Katheriny Althaus i Svenji Wuerth oraz Japonki Yuki Seto. Jedyna z reprezentantek Polski - Kinga Rajda, po krótkim skoku na 58 metr uplasowała się pod koniec stawki.

Drugi trening należał do Maren Lundby. Norweżka uzyskała 98,5 metra, co pozwoliło jej wyprzedzić drugą Takanashi o 1,3 pkt. Japonka lądowała metr krócej od Lundby. Na trzecim miejscu uplasował się Svenja Wuerth. Niemka skoczyła 93,5 metra.

Tym razem towarzystwo w pierwszej szóstce było znacznie bardziej zróżnicowane narodowo. Czwarte miejsce zajęła Rumunka Daniela Haralambie, piąta była Jaqueline Seifriedsberger, a Elena Runggaldier uplasowała się na szóstej pozycji. Kinga Rajda tym razem poradziła sobie znacznie lepiej. Skok na 77,5 metra dał jej 42. miejsce.

Start kwalifikacji planowany jest na godzinę 16.