PŚ w Lillehammer: Runda prowizoryczna dla Riibera, Kupczak wysoko

16:06, 01.12.2017 Kamil Karczmarek

Na skoczni w Lillehammer odbyła się runda prowizoryczna do pierwszych w sezonie zawodów drużynowych kombinatorów norweskich. Najlepszy wynik uzyskał Jarl Magnus Riiber, który w Lillehammer zainauguruje sezon. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak był 9.

Jarl Magnus Riiber w Lillehammer dopiero po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się w Pucharze Świata. Wiemy, że forma Norwega na skoczni po kontuzji jest tak samo świetna, jak przed kontuzją. Riiber jako jedyny skoczył w rundzie prowizorycznej ponad 100 metrów, a nawet 103,5 metra. Jarl Magnus Riiber skoczył o 6 metrów dalej od swojego rodaka Espena Andersena, który był drugi. Na trzeciej pozycji uplasował się Japończyk Go Yamamoto, który skoczył 95,5 metra.

Kolejny świetny skok w tym sezonie oddał Szczepan Kupczak. Próba na odległość 97,5 metra dała najlepszemu w Ruce podczas inauguracji sezonu polskiemu kombinatorowi 9. miejsce ex aequo z Wilhelmem Deniflem. Adam Cieślar skoczył 88,5 metra i uplasował się na 34. miejscu. Paweł Słowiok po skoku na odległość 86,5 metra zajął 47. pozycję. W jutrzejszych zawodach drużynowych w Pucharze Świata zadebiutuje Paweł Twardosz. Polski zawodnik według wskaźników miał najlepsze warunki ze wszystkich startujących. Skok na odległość 87,5 metra pozwolił Twardoszowi zająć 57. miejsce.