PŚ w Lillehammer: Pierwsze zwycięstwo Frenzela w sezonie

16:23, 03.12.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 22:35, 03.12.2016

Niemiecki dominator ostatnich sezonów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej Eric Frenzel wygrał dzisiejsze zmagania w Lillehammer. Za jego plecami znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Niemiec.

Niemieccy kibice mieli dziś sporo powodów do radości w Lillehammer. Pierwszy konkurs Pucharu Świata w tej norweskiej miejscowości absolutnie zdominowali ich zawodnicy. Najlepszy był obrońca kryształowej kuli Eric Frenzel, który po skokach był czwarty. Udało mu się jednak dogonić swojego rodaka Johannesa Rydzeka, który po skokach był najlepszy. Aktualny lider Pucharu Świata ostatecznie był drugi ze stratą 15 sekund. Podium uzupełnił kolejny Niemiec Fabian Riessle (+ 25,8 sek.). Czwarte miejsce dla Akito Watabe, który po skokach zajmował odległe 17. miejsce. Po serii skoków na miejscu siódmym był Szczepan Kupczak, jednak Polak nie ukończył biegu. Żadnemu naszemu reprezentantowi nie udało się wywalczyć punktów.