PŚ w Lillehammer: Jessica Diggins zwyciężczynią na 5 km stylem dowolnym

13:51, 03.12.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 13:52, 03.12.2016

Jessica-Diggins

Za nami bieg na 5 km stylem dowolnym kobiet z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na trasie w norweskim Lillehammer najlepsza była Jessica Diggins ,dla której było to drugie pucharowe zwycięstwo w karierze.

Amerykanka na metę dotarła z czasem 12:40.03  wyprzedzając drugą na mecie Norweżkę Heidi Weng, która straciła do triumfatorki 4, 8 s. Na trzecim stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka gospodarzy - Marit Bjoergen, która do zwyciężczyni straciła aż 15, 8 s.

W czołowej "10" dzisiejszego biegu znalazło się aż 6 Norweżek.  Miejsce tuż za podium zajęła Astrid Jacobsen, która do Bjoergen straciła zaledwie 1, 4 s.

Justyna Kowalczyk zajęła 53 miejsce tracąc do Diggins 1:20.3 s. Pozostałe Polki - Martyna Galewicz oraz Urszula Łętocha  osiągnęły odpowiednio 75 i 76 miejsce.

Źródło : Informacja własna