PŚ w Lillehammer: Eric Frenzel ponownie triumfuje

17:26, 04.12.2016 Aneta Kosiura Aktualizacja: 17:31, 04.12.2016

Eric Frenzel zwyciężył podczas niedzielnych zmagań Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgrywanych w Lillehammer. Najlepszym z reprezentantów Polski był Szczepan Kupczak.

Niemiec po serii skoków zajmował drugie miejsce, jednak podczas biegu był najszybszy co dało mu  kolejne zwycięstwo podczas tego weekendu. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Bjoern Kircheisen ze stratą 10,8 sekundy. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Joergen Graabak (+23,4 sek.). Tuż za podium ze stratą 29,3 sekundy sklasyfikowany został Niemiec Johannes Rydzek.

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, najwyżej uplasował się Szczepan Kupczak, który po serii skoków zajmował bardzo dobrze dziewiąte miejsce. Niestety, podczas biegu nie było już tak dobrze i nasz reprezentant ostatecznie zajął dopiero 40. miejsce. Adam Cieślar w serii skoków uzyskał 115,5 metra i został sklasyfikowany na 49. pozycji, a Paweł Słowiok po skoku na odległość 113,5 metra był 51.