PŚ w Lillehammer: Eric Frenzel najlepszy w rundzie prowizorycznej

15:44, 01.12.2016 Mateusz Król

Przed nami kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Tym razem zawodnicy mierzą się w Lillehammer. Rundę prowizoryczną wygrał Eric Frenzel.

Obrońca kryształowej kuli Eric Frenzel wygrał czwartkową rundę prowizoryczną przed sobotnim konkursem kombinacji norweskiej, Niemiec uzyskał na normalnej skoczni w Lillehammer 99,5 metra. Drugie miejsce zajął Akito Watabe po skoku na 97,5 m. Gdyby sobotnie seria skoków nie doszła do skutku, Japończyk wyruszyłby na trasę biegu 4 sekundy później. Takehiro Watanabe uzyskał pół metra mniej od Erica, ale zajął trzecie miejsce (+ 5 sek). Lider Pucharu Świata Johannes Rydzek zajął 6 lokatę (96 m; + 13 sek). Polacy zajęli odległe miejsca. Szczepan Kupczak po skoku na 91 metrów zajął 31. lokatę, Adam Cieślar był 42. (89,5 m) a Paweł Słowiok 49. (89 m).