PŚ w Lillehammer: 12. miejsce polskiej dwójki w sprincie

15:49, 21.01.2018 Kamil Karczmarek

Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w sprincie w zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. W jedynkach Mateusz Sochowicz był 27., a Maciej Kurowski 28. Kryształową kulę zapewniła sobie Natalie Geisenberger.

Nasi reprezentanci w jedynkach uplasowali się w Lillehammer pod koniec trzeciej dziesiątki. Po pierwszym ślizgu Mateusz Sochowicz zajmował 27. miejsce, a Maciej Kurowski plasował się 2 oczka niżej. Pomimo dużego błędu w końcówce drugiego przejazdu Sochowicz obronił swoją pozycję. Kurowski przesunął się na 28. miejsce. Polaków dzieliły niecałe 2 setne sekundy.

Zawody wygrał Dominik Fischnaller. Włoch prowadził po pierwszym ślizgu z czasem 49.204. W drugim przejeździe wysoko poprzeczkę rywalom postawił Roman Rjepiłow, który był dopiero 9. po połowie zawodów. Jako jedyny swoją przewagę nad rosyjskim saneczkarzem zdołał obronić Fischnaller. Rjepiłow zajął drugie miejsce, a trzeci był Wolfgang Kindl.

Wyniki - jedynki mężczyzn

W sprincie polska dwójka Chmielewski/Kowalewski uzyskała wynik 30.310, który pozwolił im zająć 12. pozycję. Polacy stracili cztery dziesiąte do zwycięzców Petera Penza/Georga Fischlera. Na podium stanęli również Tobias Wendl/Tobias Arlt oraz Matt Mortensen/Jayson Terdiman. Nieoczekiwanie zawodów nie ukończyli Toni Eggert/Sascha Benecken.

Królową Lillehammer została Summer Britcher. Po zwycięstwie w tradycyjnych zawodach Amerykanka triumfowała także w sprincie. Druga była Wiktoria Demczenko, a trzecia Natalie Geisenberger. Niemka zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sprincie mężczyzn najlepszy okazał się Siemion Pawliczenko, który wyprzedził Wolfganga Kindla i Dominika Fischnallera.