PŚ w Lake Placid: Polska dwójka saneczkarska na siódmym miejscu

21:24, 15.12.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 21:28, 15.12.2018

W amerykańskim Lake Placid rozegrano dzisiaj kolejne zawody saneczkarskiego Pucharu Świata. W jedynkach mężczyzn najlepszy był Roman Repiłow a w dwójkach Toni Eggert i Sascha Benecken. Siódme miejsce zajęli Polacy.

Roman Repiłow z Rosji okazał się najlepszy w saneczkarskich jedynkach rozgrywanych dzisiaj w ramach Pucharu Świata w Lake Placid. Rekordzista trasy potwierdził, że dobrze się na niej czuje, osiągając łącznych czas dwóch przejazdów 1:43.048. Drugie miejsce zajął Johannes Ludwig. Niemiec miał gorszy czas od Rosjanina o 0.171 sekundy. Reinhard Egger z Austrii pojechał wolniej o 0.227 sek. od zwycięzcy, ale pozwoliło to na zajęcie trzeciej lokaty. Tuż za podium uplasował się reprezentant gospodarzy Chris Mazdzer, który tym samym został mistrzem Ameryki Północnej. Zawody w Lake Placid były bowiem jednocześnie czempionatem kontynentu. Polacy zajęli dalsze miejsca. Mateusz Sochowicz był 21. (+1.404) a Maciej Kurowski 25. (+1.753). Warto wspomnieć z w pierwszym ślizgu zdyskwalifikowany został Wolfgang Kindl.

W Lake Placid rywalizowały dzisiaj także dwójki. Równych sobie nie mieli dzisiaj Toni Eggert i Sascha Benecken. Niemcy uzyskali czas łączny 1:43.048 sek. W obu rundach byli najlepsi. Drugie miejsce zajęli ich rodacy, czyli Tobias Wendl i jego imiennik Arlt (+0.320). Podium uzupełnili Austriacy Thomas Steu i Lorenz Koller (+0.540). Po mistrzostwo Ameryki Płn. sięgnęli Kanadyjczycy Tristan Walker i Justin Snith, którzy zajęli piątą lokatę. Dwie pozycje niżej była nasza dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski (+1.403). To najlepszy wynik Polaków tej zimy i drugi w karierze.