PŚ w Lake Placid: Dwie triumfatorki w skeletonie, Amerykanki i Niemcy najlepsi w bobslejach

23:27, 15.02.2019 Adrian Gerula Aktualizacja: 23:32, 15.02.2019

Dwie czołowe zawodniczki tegorocznego Pucharu Świata w skeletonie, Elena Nitkina i Jacquelline Loelling, podzieliły się wiktorią w zawodach w Lake Placid. W bobslejowych dwójkach kobiet najlepsze okazały się Amerykanki Meyers-Taylor/Kwaza, a wśród mężczyzn nie znalazł się nikt, kto pokonał Niemców - Francesco Friedricha i Thorstena Margisa.

Skeletonistka z Rosji, Elena Nitkina, jako jedyna uzyskała dziś czas poniżej 55 sekund (54.87) i wygrała pierwszy ślizg z przewagą dwóch dziesiątych sekundy nad Loelling. Dokładnie tyle samo Niemka odrobiła do liderki w drugim przejeździe - łączny czas obu pań okazał się więc identyczny. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy, Kendall Wesenberg.

WYNIKI SKELETONU KOBIET (pdf)

Elanie Meyers-Taylor i Lake Kwaza wygrały w Pucharze Świata po raz drugi z rzędu - poprzednio udało im się to w Sankt Moritz. Zwycięstwo zawdzięczają głównie bardzo dobremu drugiemu ślizgowi, dzięki niemu zwiększyły przewagę nad Kanadyjkami De Bruin/Bujnowski z 0.03 do 0.38 setnych sekundy i wyprzedziły liderujące po pierwszym przejeździe Niemki, Stephanie Schneider i Deborę Levi. Niemiecka załoga nie ustrzegła się poważnych błędów, wystarczyło im to jednak do utrzymania trzeciej pozycji. Tuż za nimi uplasowały się ich rodaczki, liderka PŚ Mariama Jamanka wraz z Franziską Bertels. To pierwszy raz w tym sezonie, kiedy ciemnoskóra bobsleistka nie mieści się na podium zawodów najwyższej rangi.

WYNIKI DWÓJEK KOBIET (pdf)

O ile zwycięstwo Francesco Friedricha w konkurencji dwójek w tym sezonie możemy uznać za tak oczywisty fakt, jak to, że Ziemia krąży wokół Słońca, o tyle kolejne miejsca na podium możemy uznać za dość niespodziewane. Drugie miejsce, ze stratą 28 setnych sekundy do dominatorów z Niemiec zajęli bowiem Francuzi - Romain Heinrich i Dorian Hauterville. To ich najlepszy wynik w karierze.  Trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy: Justin Cripps/Cameron Stones. W pierwszym przejeździe, ex aequo z Friedrichem, zwyciężył Johannes Lochner - ale fatalny drugi ślizg zepchnął go na siódme miejsce.

WYNIKI DWÓJEK MĘŻCZYZN (pdf)

Jutro w Lake Placid czekają nas równie ciekawe zawody. Na lodowym torze w stanie Nowy Jork zmierzą się najlepsi skeletoniści, a także bobsleiści - w konkurencji czwórek. Zmagania w skeletonie rozpoczną się o godzinie 15:00 polskiego czasu, a bobslejowe czwórki swoje pierwsze zjazdy zaczną o 19:30. Ani w dzisiejszych, ani w jutrzejszych zawodach nie biorą udziału reprezentanci Polski.