PŚ w Lake Placid: Domaradzka i Sochowicz z awansem

Mateusz Sochowicz (fot. nj24.pl)

W piątek w Lake Placid rozegrano zawody z cyklu saneczkarskiego Pucharu Narodów, które de facto są kwalifikacjami do rozgrywanych w kolejnych dniach zawodów Pucharu Świata. Na starcie oglądaliśmy dziś trójkę Polaków.

W zawodach kobiet wystąpiła Klaudia Domaradzka. 19-letnia saneczkarka zajęła 14. miejsce i pewnie awansowała do jutrzejszego Pucharu Świata w jedynkach. W dzisiejszym ślizgu najlepiej poradziła sobie reprezentantka gospodarzy, Emily Sweeney, wyprzedzając Kanadyjkę Trinity Ellis.

O prawo startu w jedynkach mężczyzn walczyło 21 saneczkarzy, a miejsc w głównych zawodach było jedynie 16. Wśród piątki pechowców, która nie wystąpi w niedzielnych zawodach, znalazł się niestety Kacper Tarnawski (ostatecznie dziewiętnasty). Dziewiąte miejsce, w środku startującej dziś stawki, dało natomiast awans Mateuszowi Sochowiczowi. Najlepszym czasem popisał się Rosjanin Aleksander Gorbacewicz.

Zadaniem dwójek, których rywalizacja rozpocznie się jutro o 15:00 polskiego czasu, było jedynie bezpieczne dojechanie do mety. Najszybszy przejazd w Pucharze Narodów to dzieło Niemców, Robina Geueke i Davida Gamma. Dzięki udanemu występowi w pierwszych zawodach w Igls dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski nie musiała się kwalifikować.

wyniki: jedynki kobiet|jedynki mężczyzn|dwójki

źródło: inf.własna/fil-luge.org

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: