PŚ w Lahti: Zwycięstwo mistrza olimpijskiego, Polacy bez punktów

16:38, 04.03.2018 Kamil Karczmarek

Johannes Rydzek wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Lahti. Punktów nie zdobyli polscy kombinatorzy. Tuż za czołową trzydziestką uplasowali się Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Jeszcze dalsze miejsca zajęli Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz.

W serii skoków odległość ponad 130 metrów osiągnął tylko Akito Watabe. Japończyk skoczył 130,5 metra i miał 20 sekund przewagi nad drugim Joergenem Graabakiem i trzecim Wilhelmem Deniflem. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Paweł Słowiok. Polak skoczył 109 metrów i zajmował 36. miejsce. Pozycję niżej po skoku na odległość 107,5 metra zajmował Adam Cieślar. Dwójka Polaków miała ponad pół minuty straty do "30". Szczepan Kupczak (103,5m) był 43., a Wojciech Marusarz (104m) był 45.

Wyniki po serii skoków

W biegu Akito Watabe bronił swoją przewagę nad grupą, w której biegli Johannes Rydzek, Eero Hirvonen, Joergen Graabak, Lukas Greiderer, Vinzenz Geiger, Wilhelm Denifl, Francois Braud i Espen Andersen. Wspomniana grupa dogoniła prowadzącego lidera Pucharu Świata na drugiej rundzie. Decydujące rozstrzygnięcia zapadły na ostatnim okrążeniu. Na podbiegu zaatakował Johannes Rydzek. Za mistrzem olimpijskim utrzymał się tylko Eero Hirvonen.

Reprezentant gospodarzy jednak osłabł i spadł na 4. miejsce. Rydzek zdecydowanie wygrał. Drugie miejsce zajął Vinzenz Geiger, a trzeci był Joergen Graabak. Paweł Słowiok finiszował na 31. miejscu ze stratą 7 sekund do 30. pozycji. 4 sekundy za Słowiokiem finiszował 32. Adam Cieślar. Szczepan Kupczak zajął 44. miejsce, z Wojciech Marusarz był 46.