PŚ w Lahti: Triumf Kamila Stocha, Kubacki czwarty

17:14, 04.03.2018 Anna Felska Aktualizacja: 17:38, 04.03.2018

Za nami kolejny konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepszy w Lahti okazał się Kamil Stoch. Na drugim miejscu uplasował się Markus Eisenbichler, a trzeci był Stefan Kraft. W sumie do rundy finałowej awansowało sześciu Polaków.

Po pierwszej serii zawodów w Lahti na prowadzenie wysunął się Kamil Stoch. Reprezentant Polski poszybował na 132 metr, a jego nota wyniosła 155 oczek. Drugie miejsce należało do Ryoyu Kobayashi, który uzyskał 129.5 metra i do lidera tracił 13.9 punktów. Na trzeciej pozycji znalazł się Andreas Stjernen. Norweg wylądował na 124 metrze, co dało mu w sumie 140.8 punktów. Czwarty był Andreas Wellinger (125 m) ze stratą do podium wynoszącą 0.5 punktu, piąty Stefan Kraft (124 m), a szósty Dawid Kubacki (124 m). Maciej Kot (124.5 m) został sklasyfikowany na lokacie 13, Piotr Żyła (124.5 m) zajął miejsce 14, Stefan Hula (122.5 m) był 17. Najdalej z podopiecznych Stefana Horngachera uplasował się Jakub Wolny (117 m) - 25 pozycja.

Ostatecznie triumf w zawodach zapewnił sobie Kamil Stoch. Złoty medalista olimpijski z Pjongczang tym razem skoczył 134 metry, co dało mu w sumie 314.2 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Markus Eisenbichler, który wylądował na 129.5 metrze i do lidera stracił aż 28.2 oczek. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft. Reprezentant Austrii uzyskał 128.5 metra, a jego nota wyniosła 285.9 punktów. Czwarty był Dawid Kubacki ze stratą do podium 2.9 oczek, a piąty Andreas Stjernen (125.5 m). Maciej Kot (125 m) znalazł się na lokacie 14, Piotr Żyła (122.5 m) został sklasyfikowany na miejscu 16, Stefan Hula (123 m) zajął pozycje 17. Jakub Wolny (120 m) ostatecznie był 26.