PŚ w Lahti: Słowiok i Cieślar na 10. miejscu w sprincie drużynowym

16:38, 03.03.2018 Kamil Karczmarek

Austriacy Bernhard Gruber i Wilhelm Denifl wygrali sprint drużynowy kombinatorów w Lahti. Reprezentanci Austrii wyprzedzili Norwegów i Finów. Paweł Słowiok i Adam Cieślar zajęli 10. miejsce, a Wojciech Marusarz i Szczepan Kupczak zostali zdublowani.

Po serii skoków najlepsi byli zawodnicy drugiej drużyny Austrii Lukas Greiderer i Franz Josef Rehrl. Drudzy byli Norwegowie Schmid/Graabak, trzeci Finowie Herola/Hirvonen, a czwarci Gruber/Denifl. Lepiej z dwóch polskich duetów skakali Adam Cieślar (117m) i Paweł Słowiok (108,5m), którzy zajmowali 12. miejsce. Na 15. pozycji plasowali się Wojciech Marusarz (101,5m) i Szczepan Kupczak (115,5m).

Przed biegiem druga ekipa Austrii miała 25 sekund przewagi nad Norwegami. Greiderer i Rehrl na półmetku rywalizacji zostali dogonieni przez Austrię 1, Norwegię 1 i Finlandię 1. Austria 2 powoli zaczęła również tracił dystans do czołowej trójki. W końcówce biegu przewrócił się Eero Hirvonen. Fiński zawodnik pogrzebał szanse na zwycięstwo jego ekipy.

O zwycięstwo walczyli Norwegowie i Austriacy. Ostatecznie Bernhard Gruber pokonał na finiszu Joergena Graabaka i zapewnił triumf doświadczonemu austriackiemu duetowi. Bardzo dobrze pobiegli Adam Cieślar i Paweł Słowiok, którzy awansowali na 10. pozycję. Szczepan Kupczak i Wojciech Marusarz zostali zdublowani i zajęli 18. miejsce.

Warto dodać, że panujący w Lahti mróz bardzo utrudniał przeprowadzenie i śledzenie rywalizacji. Podczas skoków szwankowały komputery liczące noty zawodników. Transmisje z biegu została przeprowadzona dopiero od prawie połowy zmagań.