PŚ w Lahti: Seria próbna dla Laniska. Stoch drugi

15:59, 10.02.2019 Maciek Dąbrowski Aktualizacja: 16:03, 10.02.2019

Po wczorajszym konkursie drużynowym nadszedł czas na zmagania indywidualne. W serii próbnej poprzedzającej konkurs najlepszy okazał się Anze Lanisek tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, podium zamknąłby zaś Halvor Egner Granerud (127 m). Serie próbną rozgrywano z 9 belki.

Pierwszym Polakiem, który pojawił się na belce startowej był Paweł Wąsek. Młody zawodnik skoczył na odległość 105,5 metra. Liczymy, że jego skok będzie znacznie lepszy podczas pierwszej serii konkursowej. Przypomnijmy, że do tej pory Wąskowi udało się raz punktować. Tej sztuki dokonał podczas loteryjnego konkursu w Zakopanem, gdzie uplasował się na 27 miejscu.

Przyzwoitym skokiem na odległość 119,5 metra popisał się Niemiec - Martin Hamann. Taki sam rezultat uzyskał słoweński skoczek - Ziga Jelar. Jego rodak - Anze Lanisek skoczył równie daleko - 128 metrów.

Słaby skok oddał również Maciej Kot (107,5 m), natomiast Jakub Wolny wylądował na 116 metrze. Dawid Kubacki przy słabym wietrze pod narty skoczył 116,5 metra, zaś Kamil Stoch (127,5 m) zajął w serii próbnej drugie miejsce.

Trzeci zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich - Stefan Kraft skoczył tylko 110.5 metra, a lider - Ryoyu Kobayashi 125,5 metra.

Pierwsza seria konkursowa powinna się rozpocząć o godzinie 16:15. Transmisję z tych zawodów można będzie zobaczyć na TVP1; TVP Sport oraz Eurosport 1.